ddr danışmanlık teşekkürler
Teşekkür…
18 Ağustos 2015
Niye Bir Koça İhtiyaç Duyayım ki?
Niye Bir Koça İhtiyaç Duyayım ki?
25 Ekim 2015
Hepsini göster

Eğitim mi? Oyun mu?

Eğitim mi? Oyun mu?

Akademisyenlerin Eğitim kavramı hakkında bir sürü makaleleri, araştırmaları var. Yok, hemen kasılmayın, öyle ders notu gibi şeylerden bahsetmeyeceğim.

Ama yine de Eğitim nedir?

Eğitim: Toplum yaşayışında yer edinmek için edinilen bilgi, beceri ve anlayışlara denir. Eğitim geniş anlamda, bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir. Kısaca “istenilen davranışı geliştirme süreci”

diyor sevgili Google abla.

Özetle, öğrenilen bilginin kişide davranış değişikliği yaratmasıdır.

Yetişkin eğitiminde davranış değişikliği yaratmak istiyorsak, kişinin aldığı bilgiyi uygulaması, hissetmesi yani eğitimi alanın duygularına dokunması gerekir.

İşte burada oyunlar sahneye çıkıyor. Oyun, yani atölye çalışmaları kişilerin durum içerisinde bir başka değişle anda olmalarını sağladığı gibi duygularına dokunduğu için içselleştiriliyor ve davranışlara yansıyor.

Oyun, çocukken yeni öğrendiğimiz kelimeleri cümle içerisinde kullanmak gibidir.

Oyun tadında keyifle öğreneceğimiz günlerimiz olsun.

Sevgiler…

N. İlke Çaylı
N. İlke Çaylı
Şairin yolun yarısı dediği yaşları geçtim. Artık istediğim, sevdiğim ve keyif aldığım şeyleri yapacağım bir yerdeyim. Bugüne kadar edindiğim deneyimlerimi, yetki ve yetkinlikleri kullanabileceğim bir yapıyı oluşturmak için canla başla çalışıyorum. Bana destek veren herkese sevgiler...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>