ddr danışmanlık iş güvenliği
İş Güvenliği
10 Temmuz 2015
Hepsini göster

Karmaşık

Koçluk
Uzun bir süredir kendi işini yapmak ile ilgili hazırlık içerisindeyim. O gün geldi çattı, kafa biraz karışık haliyle. Şahıs şirketi mi? LTD mi? Serbest Meslek Erbabı da oluyormuş. Yok Şahıs Şirketinde vergilendirme %15-20-27-35 olabiliyormuş ta LTD’ de ise % 20 sabitmiş. Ama LTD’ nin de Defter vb. maliyetleri yüksekmiş. Öyleymiş te böyleymiş. Stopaj, vergi, muhasebeci derken puf, devreler yandı.

Web sitesi tasarlanacak, kart bastırılacak, eş dost bilgilendirilecek.
He bir para kazanmak için pazarını iyi araştıracaksın. Kime hizmet vereceksin, müşterin kim?

Yani bunları düşünmekten ne uyku kaldı ne de kafa. Alıyorum elime defteri plan yapayım, beynim durmuyor ki.

Bi dur, kımıl kımıl…
Oradan oraya atlayıp duruyor. Yine karman çorman bir durum çıkıyor ortaya, yok benim acil sevgili Koçum ile görüşmem lazım. İşleri planlamalı ve sıraya sokmalı. Konuşalım rahatlayalım. Yoksa her gün yeni bir kıvılcım ile ortalığa atılmanın manası yok dimi ama?

Hayır, bende koçum, işte terzi söküğünü dikemezmiş misali, al randevunu, yap görüşmeni rahatla. Şiddetle tavsiye ederim. Aksiyon almak istiyorsun ama içinden bir ses “dur şimdi belki olmaz, niye üzeceksin kendini, boş ver” falan mı diyor? Biz kendilerine sabotajcı diyoruz. Ya da yenilikler gözünü mü korkutuyor, endişeli misin?

Kim olmaz ki?

Hah işte tam da böyle durumlarda görüşüyorsun profesyonel koçunla, sabotajcını kontrol etmeyi öğrenip, endişelerinin kaynağını bulup, duygularını keşfediyor, çıkıyorsun. Buna da “Farkındalık” diyoruz. Oh daha ne olsun.

Deneyin derim :)

Sevgiyle Kalın…

N. İlke Çaylı
N. İlke Çaylı
Şairin yolun yarısı dediği yaşları geçtim. Artık istediğim, sevdiğim ve keyif aldığım şeyleri yapacağım bir yerdeyim. Bugüne kadar edindiğim deneyimlerimi, yetki ve yetkinlikleri kullanabileceğim bir yapıyı oluşturmak için canla başla çalışıyorum. Bana destek veren herkese sevgiler...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>